Giclée Fine Art Baskı

Giclée Fine Art baskı hizmetimiz, tam renkli veya siyah beyaz fotoğraflar veya sanatsal çalışmalar (artworkler) için birinci sınıf sonuçlar sunar.

Giclée Fine Art Baskılarımızı mevcut en iyi geniş format yazıcılarından birisi olan Epson Surecolor P9000 ve Canon Pro-6100 kullanarak üretmekteyiz. Epson’un son derece pigmentli UltraChrome PRO mürekkepleri ve Canon’un son teknoloji ürünü LUCIA PRO mürekkepleri ile mümkün olan en geniş gamla (yelpaze ile) Giclée Fine Art baskı sonuçları alabilmekteyiz. Bu mürekkepleri kullanarak, siyah beyaz baskılarda ince gölgeler ve açık tonlar bile görülebilir. Willhelm Enstitüsü’nün yeni araştırmaları, Epson UltraChrome PRO ve CANON LUCIA PRO mürekkepleri kullanılarak üretilen baskıların, kullanılan ortam ve saklama koşulları da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlı olarak 400 yıla kadar + ömre sahip olabileceğini gösteriyor.

Siyah Beyaz Pigment Baskı
Giclée Fine Art Baskı
Giclee Fine Art Baskı
Hahnemühle Photo Matt Fibre 200

Giclée Güzel Sanatlar Baskısı Nedir?

‘Giclée’ kelimesi 1990’larda üretildi ve kelimenin tam anlamıyla ‘fışkırtma’ veya ‘sprey’ (yazıcı başlığının mürekkep pigmentlerini kağıda uygulama biçiminden esinlenerek) anlamına gelen Fransızca ‘gicler’ kelimesinden türemiştir. ). “Giclée Prints” veya “pigment baskılar” terimleri, çıkış aygıtı olarak mürekkep püskürtmeli yazıcı kullanılarak yapılan bir baskı anlamına gelir.

Giclée Fine Art baskımız arşiv kalitesindedir ve yoğun bir renk ve canlılık sunar. Giclée baskıları, 60 inç (152 cm) genişliğe kadar olan arşiv kağıtlarında ve istediğiniz herhangi bir uzunlukta mevcuttur.

Neden Giclée Güzel Sanatlar Baskılarını Seçmeliyim?

Giclée Printing, geleneksel fotoğraf baskı işleminin aksine canlı renkler ve siyah beyaz görüntüler için gerçek ton geçişleri sunar. Kullandığımız Epson Ultrachrome ve Canon Lucia mürekkepler, yüksek dereceli arşiv kağıtlarımızla kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır ve son derece pigmentli ve hafif hızlı Giclée baskılar üretilebilmesine olanak sağlamaktadır. Farklı tuşeler ve dokular aracılığıyla çeşitli efektler sağlayan geniş bir arşivsel Hahnemühle kağıtları yelpazesi sunuyoruz.

Müşteri odaklı yaklaşımımızla birleştirilen olağanüstü kaliteli malzemeler, size her zaman en iyi sonuçları verebilmemizi sağlamaktadır.

Hangi Fine Art Kağıtlara Baskı Yapıyoruz?

Giclée Fine Art baskısı için geniş bir arşiv Hahnemühle kağıtları yelpazesi sunuyoruz – her kağıt son baskıya farklı bir dokunma, doku ve efekt sağlar ve kağıtlar farklı genişliklerde mevcuttur-. Lütfen bizi arayarak istediğiniz ölçüye göre aşağıdaki kağıtları kullanarak yazdırıp yazdıramayacağımızı sorun. Talep üzerine çeşitli diğer kağıtlara da yazdırabiliriz. Ekonomik çözümler arayan müşterilerimiz için de alternatif Fine Art kağıt seçenekleri sunuyoruz.

Hahnemühle Photo Matt Fibre 200

Hahnemühle Photo Matt Fibre 200

Hahnemühle Photo Matt Fibre Duo 210

Hahnemühle Photo Matt Fibre Duo 210

Hahnemühle Photo Gloss Baryta 320

Hahnemühle Photo Gloss Baryta 320

Hahnemühle Photo Glossy 260

Hahnemühle Photo Glossy 260

Hahnemühle Photo Luster 260/290

Hahnemühle Photo Luster 260/290

Hahnemühle Photo Pearl 310

Hahnemühle Photo Pearl 310